Site Overlay

Repasované turba

Zaoberáme sa opravami a regeneráciou všetkých typov turbodúchadiel. Všetky turbíny sú vyvážené iba na nemeckých vyvažovačkách – svetového lídra v tejto oblasti.

Opravujeme a regenerujeme turbodúchadlá iba pomocou profesionálnych a moderných strojov. Disponujeme najmodernejším, špecializovaným a certifikovaným zariadením na opravu a nastavenie turbín, ktoré prevádzkujú špičkoví špecialisti, čo zaručuje najvyššiu kvalitu.

Celý proces regenerácie turbodúchadiel prebieha v laboratórnych podmienkach našej dielne. Použitie nemeckých vyvažovačiek a rozsiahle skúsenosti získané počas mnohých rokov našej činnosti nám umožňujú vyriešiť veľmi zložité problémy počas regenerácie turbodúchadiel pre osobné automobily, dodávky, nákladné vozidlá a ďalšie. Inštalácia originálnych dielov počas opravy turbodúchadla nám dáva istotu riadneho a bezproblémového fungovania turbíny. Preto poskytuje dvojročnú záruku bez obmedzenia počtu kilometrov. Po repase je ku každému turbodúchadlu v našej dielni priložený vysokorýchlostný protokol o vyvážení a záručný list s ďalšími pokynmi na inštaláciu a obsluhu, ako aj pokynmi na určenie toho, čo spôsobilo poškodenie regenerovanej turbíny. Je to veľmi cenná informácia, vďaka ktorej sa nová regenerovaná turbína opäť nepoškodí.

Proces repasácie:

  1. Staré pokazené turbodúchadlo rozobereme a následne očistíme od nečistôt v tlakovej automatickej umývačke pomocou horúceho koncentrátu.
  2. Regenerácia obalu turba prebieha metódou pieskovania kde hliniková sacia čast turba ide do vysokotlakovej pieskovačky zo sklom. Výfuková časť turbodúchadla ide do vysokotlakovej autizovanej pieskovačky zo železným zrnom.
  3. Pri kompletnom repase nahradzujeme všetky vnutorné diely za kvalitné originálne diely Melett.
  4. Následne sa turbodúchadlo poskladá a ide na špeciálny vyvažovací stroj kdé sa vyváži a automatický vytalčí protokol o vyvážení.
  5. Nasleduje špecialny stroj kde nastavujeme reguláciu turbodúchadla na predpísané hodnoty nového turba a taktiež sa automaticky vytlačí protokol o nastavení regulácie.
  6. Nakoniec putuje turbo na záťažový test kde stroj simuluje tlak vzduchu, tlak oleja, funkciu regulácie ako na motore. Ak turbodúchadlo prejde aj posledným testom tak sa zabalí sa do folie.

Stručne povedané, oprava turbodúchadla spočíva v jeho veľmi podrobnej diagnostike (overenie na digitálnych mikroskopoch), vyčistení všetkých prvkov v špecializovaných vysokotlakových a ultrazvukových čističoch a pieskovaní v tryskacích strojoch. Potom sa všetky poškodené prvky turbíny vymenia za nové a pomalobežný hriadeľ a kompresné koleso sa vyvážia na vyvažovači. Potom po zostavení jadra turbíny vykonáme vysokorýchlostné kontrolné váženie, ktorý simuluje prácu turbodúchadla podobne ako skutočné podmienky v motore. Konečnou fázou regenerácie turbodúchadla je montáž všetkých komponentov turbíny a ich nastavenie.

Používame viac ako 90% náhradných dielov anglickej značky Melett. Výsledkom je, že oprava turbín spĺňa najvyššie štandardy. Je to najoceňovanejší distribútor častí turbodúchadla na trhu. Mnoho výrobcov schválilo značku ako dodávateľa na svojom vlastnom trhu s náhradnými dielmi. Melettove diely sa týkajú kvality a spoľahlivosti. Môžete si byť istí, že vaše turbodúchadlo bude renovované pomocou originálnych dielov a bude slúžiť ešte mnoho rokov.


Značky automobilov pre ktoré zabezpečujeme repasované turba